אני בשידור חי - חמישה טיפים להתמודדות עם פאדיחות

יש מקרים שבהם המצב נראה אבוד. גמגמתם מול הכיתה בשיעור אנגלית, העלבתם חבר בלי להתכוון, תקעתם גרעפס וכולם שמעו – איך לצאת מזה? תחשבו שאתם מראיין בטלוויזיה שעושה פאדיחות בשידור חי.
בפעם הבאה שתראו טלוויזיה (למשל היום), שימו לב למנחים. לא משנה אם זו תוכנית חדשות, טוק שואו או סאטירה - העיקר שיהיו שם מנחים בשידור חי. נכון שמתבלבלות להם המילים לפעמים? מדי פעם הם טועים - אומרים מילים שעדיף שלא היו יוצאות להם מהפה, שואלים שאלות מביכות או מטופשות, או סתם מתחילים לגמגם?

מנחים בטלוויזיה נמצאים בלחץ גדול. אולי לא כמו הלחץ בבית הספר, אבל כמעט. הם יודעים שהם יכולים לטעות לפעמים, וברור שזה מפריע להם. הרי כולם יראו את הפאדיחות שלהם ואפילו יריצו אותן בפליקסים וביו-טיובים לנצח. אבל זה חלק מהמקצוע, והם לומדים איך לצאת מפשלות שמתועדות בשידור חי.

הנה חמישה דברים שמנחים בטלוויזיה עושים כדי לצאת בשלום מפאדיחות בשידור חי. אתם יכולים לנסות אותם בפעם הבאה שתפשלו עם החברים שלכם.

1. חיוך
חיוך פותר הכל. לא צריך להיות יפה, לא צריך שיניים לבנות ומבריקות. חיוך עושה את זה לאנשים. עניתם בקול רם תשובה לא נכונה? חיוך מקסים יגרום לכולם להרגיש שבסך הכל טעיתם קצת, במקום לחשוב שאתם דבילים.

2. מבט מלכותי
אדם שמעריך את עצמו, גם אם הוא טועה - האחרים מבינים שמדובר בטעות חד פעמית. הגעתם למסיבה עם הבגדים הכי לא מתאימים? שימו על הפרצוף מבט מלא ביטחון. במקרה הכי גרוע ירכלו עליכם באותו ערב ולמחרת ישכחו מזה. במקרה הטוב יחשבו שיש לכם טעם ייחודי בבגדים או אמירה אופנתית אישית.

3. התנצלות מהירה
מותר להתנצל ולהמשיך הלאה. קראתם למישהו בכינוי לא נעים? תתנצלו ותמשיכו הלאה. אל תעשו מזה עניין, וגם האחרים ישכחו מזה.

4. להתכונן מראש
מנחים בטלוויזיה לא מאלתרים. הם מקריאים את הטקסטים שהכינו מראש מכרטיסיות או מטלפרומפטר. אם אתם יודעים שאתם צפויים להפתעות - נסו להתכונן לקראתן. לפני דייט ראשון אפשר להכין רשימה של נושאים לשיחה וכמה משפטים מאגניבים שיתאימו לכל מיני הזדמנויות. אפשר לתכנן מתי לנסות להשיג נשיקה, ומה לעשות כדי לצאת בשלום במקרה שלא תשיגו אותה.

5. הפקת לקחים
לאחר מעשה המנחים בודקים מה קרה ומנסים לראות איך להמנע מזה בפעם הבאה. אתם יכולים לחשוב מה גרם לכם לעשות פאדיחה, איך אפשר להמנע ממנה בפעם הבאה, או לפחות איך לצאת ממנה בשלום אם היא תקרה שוב.