שלושה דברים שרק נראים כמו אהבה

האהבה היא רגש מאד ערמומי. ישנם כמה דברים שנראים כמו אהבה, אבל הם לא. השטחיות שלהם מונעת מהם להיות הדבר האמיתי. הנה שלושה דברים שמתחזים לאהבה ושאפשר בקלות לבלבל בינם לבין אהבה אמיתית.
תשוקה
לעתים קרובות מבלבלים בין תשוקה לבין אהבה ממבט ראשון. תשוקה היא משיכה חזקה ופתאומית למישהו שראיתם, ושאתם בעצם לא מכירים. זה יכול להיות מישהו שעבר לידכם ברחוב או מישהי מכיתה אחרת שעד היום לא ידעתם על קיומה.

הבלבול קורה מפני שגם תשוקה וגם אהבה הן רגשות חזקים מאד שיכולים להשתלט עליכם לגמרי. אתם חושבים שמצאתם את אהבת חייכם, אבל בעצם מצאתם בעיקר פנטזיה.

כדי לאהוב מישהו צריך להכיר אותו. התשוקה משתלטת עליכם כשאתם עדיין זרים, ואתם בעצם חיים בפנטזיה של מה שהיה יכול להיות ביניכם. כל קשר בין הדמיון לבין המציאות מקרי בהחלט.

אם הצלחתם להפוך את החלום למציאות, יצאתם לדייט מוצלח והפכתם לזוג של השכבה, סביר שאתם לא יכולים להוריד את הידיים אחד מהשני. תשוקה היא רגש משמח שממלא את הלב. אם אתם חסרי ניסיון באהבה, אתם יכולים לחשוב בטעות שאתם מאוהבים. אבל אתם לא.

תשוקה שונה מאהבה כמו שהיסטוריה שונה ממתימטיקה. תשוקה מתרחשת בתחילת הקשר, כשאתם בקושי מכירים אחד את השני. תשוקה מבוססת על הפנטזיות שלכם, אבל הפנטזיות שלכם לא תמיד קשורות למציאות. לתשוקה יש נטיה להעלם בפתאומיות ברגע שאתם מתחילים להכיר אחד את השני, וזה סופו של הזוג המופלא.
נכון שמשיכה גופנית חשובה ביחסים רומנטיים, אבל היא לא הדבר היחיד. אהבה היא הרבה יותר מאשר משיכה, וצריך זמן כדי לבנות אותה.

אובססיה
אם יש לכם אובססיה כלפי מישהו זה אומר שאתם לא יכולים להוציא אותו מהראש שלכם. המסקנה המבלבלת היא שאם אתם לא יכולים להוציא אותו מהראש, סימן שאתם מאוהבים בו. אובססיה דומה לתשוקה, אבל הרבה יותר מבלבלת ממנה כי היא לא נעלמת כל כך בקלות. היא גורמת לכם לחשוב בלי הפסקה על מי שכאילו התאהבתם בו, וככל שאתם חושבים עליו יותר, האובססיה מתחזקת.

איך מתחילה אובססיה?
בדרך כלל זה קורה אם אתם מאוהבים במישהו שלא מאוהב בכם, ואתם לא מסוגלים להתגבר עליו ולהפסיק לחשוב כמה טוב היה יכול להיות לכם ביחד. זה יכול לקרות גם בחברות שבה אחד הצדדים משקיע הרבה יותר מהשני.

אהבה אמיתית עוזרת לאנשים לצמוח ביחד. אובססיה לעומת זאת מתישה אותם ופוגעת בהם. אם אתם מרגישים שאתם עושים הכל כדי שבן או בת הזוג שלכם יהיו מרוצים אפילו אם זה לא מה שבאמת בא לכם לעשות, אם נראה לכם שרק אתם משקיעים בקשר, או אם ההחלטות החשובות בחיים שלכם מתבססות על הרגשות והרצונות של בן או בת הזוג שלכם - יש אפשרות שאתם באובססיה.

קשר חוזר
קשר חוזר הוא כמו ריבאונד בכדורסל. אם נפרדתם ממישהו ודי מהר מצאתם אהבה חדשה, זה כמו לתפוס כדור שקפץ החוצה מהסל. הקשר הזה נועד בעיקר למנוע מכם שעמום ובדידות אחרי שהקשר הקודם הסתיים.

נראה לכם שאתם מאוהבים בעיקר בגלל שאתם רוצים להיות מאוהבים. אתם משכנעים את עצמכם שיש לכם אהבה חדשה, מפני שאתם מתגעגעים לתחושת האהבה שאיבדתם. הבעיה היא שבמצב כזה אתם עסוקים יותר בקשר שהסתיים ובנסיון לפתור כל מיני בעיות שהיו בו, ופחות עסוקים בקשר החדש. לא תוכלו לפתח אהבה חדשה עד שתשאירו את החברות הקודמת מאחוריכם.